Z uwagi na duże zainteresowanie warsztatami wśród studentów medycyny, w porozumieniu z Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego, zadecydowaliśmy wspólnie o zorganizowaniu dwóch takich spotkań jak Areopag Etyczny.

W dniach 25.08 – 1.09.2019 zapraszamy Was do Pucka na XII edycję AE. Za nami 15 lat doświadczenia w tworzeniu opieki. Jako zespół praktyków dobrze wiemy, co w pigułce przekazać przyszłym lekarzom, żeby potrafili też zadbać o siebie w tej niezwykle trudnej pracy.
W tym roku Pucki AE poświęcony będzie szczególnie zagadnieniom komunikacji lekarz – pacjent w obliczu śmierci. Chcemy inspirować do budowania komunikacji wspierającej relacje, która w efekcie przynosi wsparcie leczenia oraz buduje poczucie bezpieczeństwa i sensu życia w obliczu choroby.

Sopocki AE poświęcony będzie zagadnieniom komunikacji z pacjentem w szerokim aspekcie. Sopockie wydarzenie w tym roku debiutuje. Mamy nadzieję, że dzięki temu debiutowi, zainspirować będzie można do budowania komunikacji wspierającej relacje lekarz-pacjent, jeszcze większą rzeszę przyszłych lekarzy.

Formuły obu wydarzeń są tożsame, zgodne z pierwotnymi założeniami. Oba szkolenia oparte są na trzech modułach: wykładach prowadzonych przez polskich i międzynarodowych ekspertów, warsztatach z aktorami
i wodnych zajęciach sportowych pod opieką instruktorów.

Dwa wydarzenia, dwa miejsca, jeden wspólny cel. Edukujemy, bo wiemy, że warto!