Wolontariusze Puckiego Hospicjum już po raz 7 zakotwiczyli dobro. 30 lipca na Zielonej Plaży w Pucku odbyła się kolejna edycja „Zakotwicz dobro”, którą w 2017 roku zainicjowała wieloletnia wolontariuszka hospicjum Irmina Gerszewska.

Już po raz drugi wydarzenie odbyło się w Pucku, a w tym roku na nowo otwartej Zielonej Plaży. Wolontariusze, lokalne organizacje pozarządowe oraz firmy włączyli się do przygotowania wielkiego święta wolontariatu, by kolejny raz pokazać, że razem możemy więcej.

Całe wydarzenie rozpoczęło się w samo południe na Puckim Rynku, skąd wyruszyła parada, którą poprowadziła Pucka Orkiestra Dęta aż do Zielonej Plaży. Pani Hanna Pruchniewska burmistrz miasta Puck oraz Rafał Grądzki członek zarządu Puckiego Hospicjum, oficjalnie przywitali wszystkich przybyłych i otworzyli wydarzenie.

W programie „Zakotwicz Dobro” przewidziano atrakcje dla najmłodszych, m. in. animacje prowadzone przez ekipę Croco-Roco, czy wyjątkowy koncert piosenek bajkowych, który przygotowała niezwykła wróżka Aleksandra Stokłosa. Nie zabrakło sportowych emocji: ze sceny zumbę poprowadził energiczny team Katarzyna Śledź i Barbara Falkiewicz. W Strefie Wolontariusza ogromne emocje wzbudzała tarcza z rzutami do celu, gdzie można było upolować cenne nagrody: gry planszowe, kosmetyki, książki, vouchery, zabawki i upominki ufundowane przez zaprzyjaźnione firmy. Zagrały dla nas dwa zespoły: 4razywroku, który przygotował koncert piosenki turystycznej oraz Fucus, który w klimacie folkowym zakończył występy na scenie.

Po raz kolejny w akcję zaangażowało się wiele organizacji pozarządowych, które przygotowały różne atrakcje dla uczestników – warsztaty artystyczne dla dzieci, watę cukrową, zabawy strażackie, łowienie na sucho czy edukacja zdrowotna to tyko część atrakcji, z której można było skorzystać. Nie zabrakło również bogatej strefy gastronomicznej, gdzie do wyboru były mięso z grilla, dania kuchni ukraińskiej, zupa rybna, swojski bigos, szeroki wybór ciast, a do tego pyszna i orzeźwiająca lemoniada oraz aromatyczna kawa.

Jak podkreśla Honorata Zimna, koordynator wolontariatu Puckiego Hospicjum – Za rok kolejna edycja. Mam, mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie, by znów ruszyć tę machinę dobra, spotkać się i celebrować współpracę. To dla nas również możliwość podziękowania wszystkim, którzy wspierają nas cały rok.

Mamy nadzieję, że widzimy się na kolejnej edycji! A dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 🙂