Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19, od początku epidemii ( marzec br.) Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio
wdrożyło pełen rygor sanitarny w całym Hospicjum, a zwłaszcza w oddziale stacjonarnym. Wszystkie zalecenia są aktualizowane na bieżąco.
Do hospicjum stacjonarnego przyjmowani są wyłącznie pacjenci z negatywnym wynikiem testu na obecność COVID-19. Obowiązuje zakaz wizyt u pacjentów przebywających w oddziale stacjonarnym.
Rodzina i bliscy kontaktują się z chorymi i personelem telefonicznie lub zdalnie.
Puckie Hospicjum wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarne, m.in. zakaz przebywania na oddziale pracowników części administracyjnej, realizację części zadań służbowych w formie pracy zdalnej,
a także kierowanie pracowników na samoizolację w sytuacjach wątpliwych. W całym kompleksie Hospicjum stosowane są odpowiednie środki ochronne. Pomieszczenia są dezynfekowane,
a pracownicy zaopatrzeni w środki ochrony osobistej tj. maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące. Personel Hospicjum jest poddawany testom na wykrycie COVID-19.
Wszystkie podjęte przez nas profesjonalne działania są zgodne z obowiązującymi przepisami oraz  we współpracy z PSSE w Pucku, po to by chronić  zdrowie i bezpieczeństwo chorych oraz pracowników Hospicjum.
Pomimo wprowadzenia powyżej opisanych działań, informujemy, że obecność COVID-19 wykryto u trzech pracowników Puckiego Hospicjum.
Osoby, u których testy dały wynik pozytywny, odbywają w tej chwili kwarantannę.  Zapewniamy, że wszyscy członkowie zespołu oraz Podopieczni hospicjum w trybie pilnym zostali poddani testom.
Informujemy również, że obecnie wszyscy pacjenci Hospicjum są bezpieczni  i czują się dobrze, żaden z nich nie ma objawów wskazujących na zakażenie.

W imieniu Zarządu Puckiego Hospicjum,

Alicja Makowska – Dyrektor Operacyjny