Orkiestra zagra w rocznicę urodzin śp. ks. Jana Kaczkowskiego. Otwarty koncert sopockiej filharmonii odbędzie się w Pucku

W lipcu ks. Jan Kaczkowski obchodziłby swoje 47 urodziny. Jak co roku chcemy z tej okazji wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

Już 14 lipca na Starym Rynku w Pucku odbędzie się koncert „Kapitańskie tango”, przygotowany przez PFK Sopot pod batutą Szymona Morusa. Z orkiestrą wystąpi Zagan Acoustic z utworami takimi jak „Tango cukrowej trzpiotki” i „Bossa noga”. W programie znalazły się także twory Krzesimira Dębskiego, Gershwina czy Richarda Galliano.

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz letnich wydarzeń na Pomorzu. Choć od  śmierci ks. Jana Kaczkowskiego minęło już 8 lat, nie zapominamy o naszym współzałożycielu, kontynuujemy i nieustannie rozwijamy jego dzieło.

Jak powiedział sam Jan Kaczkowski: „w życiu nie ma być jakoś, ale ma być jakość”. Nadchodzący koncert ma dla nas szczególny charakter, ponieważ Stowarzyszenie Puckie Hospicjum obchodzi w tym roku okrągły jubileusz – 20-lecie istnienia. Od dwóch dekad wspieramy osoby chore i niesamodzielne oraz ich bliskich, wyznaczając standardy jakości opieki. Ze wsparcia korzysta społeczność lokalna, ale także osoby z całej Polski. Specjaliści Puckiego Hospicjum dzielą się wiedzą poprzez działania edukacyjne i społeczne, w tym także portal www.bliskochorego.pl. Ze wsparcia organizacji skorzystały już setki tysięcy osób.

Koncert będzie okazją do wspomnienia postaci ks. Jana Kaczkowskiego oraz myśli, które przekazał w swoich książkach, wideoblogach oraz innej twórczości. Podczas wydarzenia tradycyjnie będzie można spotkać naszych wolontariuszy i odwiedzić przygotowane przez nich stoisko. Uczestnicy będą mogli podzielić się ważną dla nich myślą, zapisując ją na tablicy „Nieśmiertelne słowa”. Może to być cytat ks. Jana, hasło motywacyjne czy inny przekaz od nas dla świata

Zapraszamy serdecznie 14 lipca o godz. 16:00 na Stary Rynek w Pucku.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.