16 lipca na Starym Rynku w Pucku odbył się wyjątkowy koncert upamiętniający rocznicę urodzin śp. ks. Jana Kaczkowskiego – współzałożyciela Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Tym razem Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Maestro Wojciecha Rajskiego zaprezentowała program  pt. „Jazzowe wspomnienia”. Pośród znanych utworów wybrzmiały m.in. takie tytuły jak: Bądź moim natchnieniem, Georgia on my mind, Kiedy znów zakwitną białe bzy, My way, Tych lat nie odda nikt, czy też What a Wonderful World.

Piękna pogoda sprawiła, że na Puckim Rynku pojawiło się wielu mieszkańców Pucka i okolicznych miejscowości, którzy z radością wysłuchali utworów przygotowanych przez orkiestrę. W cudowny wspomnieniowy klimat wprowadzili nas Wojciech Staroniewicz (saksofon) oraz Pani Aga Brenzak-Guz – wokalistka o anielskim głosie.  Wśród uczestników znaleźli się również tacy, którzy mieli ochotę zatańczyć.

Na koncercie obecni byli także Podopieczni Puckiego Hospicjum, którzy z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali całego koncertu. Podczas wydarzenia można było zakupić w formie cegiełki książki, kubki, świece i tym samym wspomóc bieżące działania Puckiego Hospicjum.

Na specjalnie zaprojektowanej tablicy „Słowa, które Wam zostawiam…” uczestnicy koncertu mogli zapisać słowa, które są w ich sercach, niosą ważny przekaz dla bliskich, czy dla świata. Fioletowa tablica to kolejny projekt Puckiego Hospicjum skłaniający do chwili refleksji o życiu i śmierci, dający możliwość podzielenia się osobistymi przemyśleniami.

Koncert był okazją do wspomnień o ks. Janie Kaczkowskim, zarówno na scenie, jak i podczas osobistych spotkań z pracownikami, wolontariuszami, byłymi i aktualnymi Podopiecznymi Hospicjum, ale też osobami, które na przestrzeni lat wspierały powstanie i działania Hospicjum. 19 lipca charyzmatyczny kapłan obchodziłby swoje 46 urodziny.