Stowarzyszenie Puckie Hospicjum obchodzi swoje 20 urodziny. Wielkie świętowanie już 28 lipca. Kogo zapraszamy?

Rok 2024 jest dla nas szczególny. Zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich, którym bliskie są nasze działania, ale także każdego, kto chce spędzić czas w pozytywnej, radosnej i pełnej dobra atmosferze.

Już 28 lipca 2024r. podczas III edycji Zakotwicz Dobro w Pucku będziemy celebrować 20-lecie powstania Stowarzyszenia Puckie Hospicjum. Wkrótce ukaże się szczegółowy program wydarzenia, jednak już dziś gwarantujemy, że nie zabraknie w nim atrakcji. Przewidziane są koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci, pokazy i nauka tańca. Na gości będzie czekać także pyszny poczęstunek i liczne stoiska gastronomiczne. Przy okazji korzystania z atrakcji, będzie można wesprzeć Stowarzyszenie.

– Już od 20 lat to bliskość , niczym kompas, nadaje kierunek naszym działaniom. To dzięki niej dostrzegamy potrzeby drugiego człowieka i możemy na nie reagować adekwatnym wsparciem – mówi Anna Jochim-Labuda, dyrektor Stowarzyszenia Puckie Hospicjum.

Nasze Stowarzyszenie, którego współzałożycielem był ks. Jan Kaczkowski, powstało ze współdziałania wielu ludzi, których połączył wspólny cel. Misja niesienia pomocy osobom chorym i niesamodzielnym oraz ich bliskim do dziś jest realizowana przez członków stowarzyszenia, pracowników i wolontariuszy.

Na przestrzeni 20 lat doświadczyliśmy jak ważne są współpraca i granie do jednej bramki. Prężnie działający wolontariat jest tego najlepszym przykładem. Wolontariuszem jednak jest tak naprawdę każdy, kto jest zaangażowany we wsparcie naszej organizacji. Razem tworzymy społeczność, która może zdziałać wiele dobrego mówi Honorata Zimna, koordynator wolontariatu i wydarzeń lokalnych Puckiego Hospicjum.

Impreza odbędzie się na Zielonej Plaży w Pucku. W jej organizację angażują się fundacje, firmy, wolontariusze, przyjaciele oraz darczyńcy. Będzie to dzień pełen dobra, ale również refleksji nad istotą opieki paliatywno-hospicyjnej.

Zapraszamy całą społeczność lokalną, ale także osoby z całej Polski, którym bliskie są nasze działania.

Już teraz zapiszcie sobie tę datę! 
28 lipca o godz. 12:00
Zielona Plaża przy Marinie w Pucku