Zobacz Puck oczami ks. Jana Kaczkowskiego. Questing: „Życie na pełnej petardzie! Opowieść o bliskości”, czyli aktywne obchody 6. rocznicy śmierci Jana Kaczkowskiego

Już 6 lat mija od śmierci pomysłodawcy i założyciela Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ks. Jana Kaczkowskiego. Postać ta na stałe wpisała się w pamięć lokalnej społeczności, nie tylko za sprawą dorobku swojej pracy na rzecz chorych i ich bliskich, ale też niebywałej osobowości i posiadanej charyzmy.

Rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego przypada 28 marca, jednak tegoroczne obchody rozpoczną się już pierwszego dnia wiosny. W tym roku zachęcamy do tego, by wspomnieć postać ks. Jana aktywnie i na świeżym powietrzu – questingiem* pt. „Życie na pełnej petardzie! Opowieść o bliskości”.

Questing to edukacyjna gra terenowa, dla każdego bez względu na wiek. Dzięki ciekawym zadaniom podejmowanym w terenie, uczestnicy zdobywają wiedzę o regionie, poznają jego historię, kulturę i przyrodę. Mimo, że ks. Jana nie ma już z nami, udział w questingu pozwoli poczuć się jakby był tuż obok. Szlak questu prowadzi bowiem przez zakątki Pucka, którymi niegdyś podążał sam ks. Jan. Co więcej, to on jest narratorem gry terenowej „Życie na pełnej petardzie! Opowieść o bliskości”.

Questing będzie można realizować przez cały rok, jednak dla wszystkich, który wykonają go w tygodniu rocznicowym (21-28 marca) Puckie Hospicjum przygotowało prezent w postaci książek autorstwa ks. Jana Kaczkowskiego.

Ulotki potrzebne do wykonania gry będą dostępne bezpłatnie od 18 marca:

– w recepcji Puckiego Hospicjum w godz. 9:00-19:00

– w Punkcie Informacji Turystycznej na Starym Rynku w Pucku w godz. 11:00-15:00.

Odkryj Puck z nowej perspektywy, poznaj nieznaną dotąd historię i zobacz dokąd Cię zaprowadzi!

Więcej informacji w wydarzeniu na naszym facebooku:
https://www.facebook.com/events/361188789246694

 

zachęcenie do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym