Za nami uroczyste otwarcie pokoju kąpielowego.

Po blisko 15 latach odnowiliśmy Pokój Kąpieli, by móc zapewnić mieszkańcom hospicyjnego domu kameralne i komfortowe miejsce wytchnienia oraz wyciszenia.

W piątek 17 listopada celebrowaliśmy oficjalne otwarcie wyremontowanego pokoju kąpieli. Zrodzony z marzenia i potrzeby. Zainspirowanie historią naszego Podopiecznego dostrzegliśmy potrzebę zmian. Z pozoru tak zwykła rzecz jak kąpiel w chorobie potrafi przynieść ukojenie.

Dajmy ludziom to, czego nie mieli we własnych domach. Stwórzmy im atmosferę, o jakiej kiedyś mogli pomarzyć – mówiła na otwarciu Alicja Makowska dyrektor Operacyjna, przytaczając słowa śp. ks. Jana Kaczkowskiego. Poprzedni pokój powstał wraz z budynkiem hospicjum stacjonarnego. Po blisko 15 latach przeszedł generalny remont. Komfort i bezpieczeństwo naszych domowników to dla nas priorytet. W pokoju znalazła się specjalistyczna wanna, która jest ruchoma, specjalistyczny podnośnik, który umożliwia bezpieczne przełożenie Podopiecznego bezpośrednio z łózka do wanny. – To ważne szczególnie dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Jak pokazała nam historia Pana Jana woda potrafi przynieść ukojenie i rozluźnić napięte mięśnie oraz uśmierzyć ból. – dodał Maciej Dolewski.

W całym projekcie towarzyszyli nam eksperci z Hotelu Szafir, którzy byli naszymi przewodnikami, doradcami i wprowadzili nas w świat relaksu. O wizję oraz projekt zadbała firma CKK Architekci. Dzięki ich projektowi stworzona przestrzeń przypomina te z prawdziwych SPA.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt i każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę do realizacji tego pomysłu. Dziś nasi Podopieczni mogą cieszyć się pokojem kąpielowym na miarę XXI w., który jest miejscem wytchnienia, a otuleni aromatem bliskości mogą choć na chwilę zapomnieć o trudach choroby.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo z tego dnia na naszym Facebooku.