Pola Nadziei (Akcja Żonkil) to program stworzony 57 lat temu, pomagający chorym na raka. Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby. Co roku – w okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na tę chorobę. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Żonkil jest bardzo delikatnym kwiatem, tak delikatnym jak życie, które chroni się w hospicjum. Dlatego ofiarodawcy otrzymują za swoje “serce”- kwiat żonkila.

W tym roku na akcję Pól Nadziei zapraszamy 22 kwietnia! Na terenie powiatu puckiego i wejherowskiego będą stali wolontariusze Puckiego Hospicjum kwestując na rzecz pomorskich hospicjów. Zrobi się naprawdę żółto na naszych ulicach, bądźcie tego dnia z nami!

 

Poniżej znajdziecie plan wydarzeń na 22 kwietnia: