Znamy już harmonogram spotkań w ramach wydarzenia Pola Nadziei na Pomorzu 2018!

7 kwietnia na Pomorzu ponownie zakwitną Pola Nadziei! Wiosną, z inicjatywy hospicjów w całej Polsce odbywają się kwesty i parady,
z myślą o osobach u kresu życia. Na Pomorzu, kilka tysięcy wolontariuszy będzie zbierać datki, wręczając darczyńcom żonkile. Zapraszamy wszystkich do akcji i śledzenia motocyklowej sztafety, która połączy Puck, Gdynię, Sopot i Gdańsk, gdzie zakończona zostanie tradycyjną paradą do fontanny Neptuna.

Etapy motocyklowej Żonkilowej Sztafety
Puck
9.30−9.45 Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12
Gdynia
10.30−10.45 Hospicjum im. św. Wawrzyńca, ul. A. Dickmana 6
Sopot
11.20−11.35 Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa, al. Niepodległości 632
Gdańsk
11.40−12.10 Dołączają samochody − parking Ergo Arena, pl. Dwóch Miast 1
13.15 Żonkilowa Parada z artystycznymi atrakcjami Podwale Staromiejskie (Piekarni-Cukierni Pellowski) − fontanna Neptuna

W 2019 akcję zorganizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św.Wawrzyńca w Gdyni, oraz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu, zorganizowane przez Fundację Marie Curie Cancer Care. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Organizowana każdej wiosny zbiórka, pozwala hospicjom finansować opiekę nad dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia. Słowo hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes – „gość” i hospitium – „gościna”. Zespoły hospicyjne odpowiadają na medyczne, ale również zwyczajne, ludzkie potrzeby pacjentów: bliskości, rozmowy. W swojej misji kierują się hasłem „Hospicjum to też Życie”.