Pola Nadziei na Pomorzu odbyły się po raz jedenasty. Wolontariusze z całego województwa zjednoczyli siły, aby wesprzeć siedem pomorskich hospicjów. Akcja nie tylko pomaga zebrać środki umożliwiające prowadzenie działalności hospicyjnej, ale również uświadamia i propaguje wolontariat. To bardzo ważne, bo bez wolontariuszy, jak i środków finansowych, pomoc hospicyjna byłaby bardzo trudna. Ile udało się zabrać w tym roku? Znamy już kwotę!

FANTASTYCZNY WYNIK!

Lekko ponad 710 tys. zł taką kwotę, udało się zebrać pomorskim wolontariuszom na rzecz hospicjów. Poza tradycyjnym wrzucaniem pieniędzy do puszek akcję można było wesprzeć również online, licytując na charytatywnych aukcjach czy zasilając wirtualną skarbonkę. – Wynik zbiórki jest wspaniałym dowodem, na to, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje.  Dzięki naszym darczyńcom, firmom i instytucjom, które wspierały tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu, możemy z chwilowym spokojem troszczyć się o naszych podopiecznych. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wspaniałego wyniku– mówi Anna Janowicz, Prezes Fundacji Hospicyjnej.

Siedem hospicjów

W tym roku z puszkami w ręku na ulice pomorskich miast i miejscowości wyszło ponad trzy tysiące wolontariuszy. Ich celem było uzbierać, jak najwięcej środków, które później zostaną przekazane na konta pomorskich hospicjów: Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz Stowarzyszenia Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Tegoroczny wynik jest o 160 tysięcy wyższy niż ten z 2022 roku! Dziękujemy za każdą najdrobniejszą wpłatę! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zaufanie do pomorskich hospicjów i wykonywanej przez nich pracy rośnie – mówi Paweł Ryta, rzecznik Pól Nadziei na Pomorzu.

W tym roku na Pomorzu odbywały się również Pola Nadziei w Pruszczu Gdańskim, gdzie wolontariusze zebrali około 20 tysięcy złotych. Póki co była to jeszcze osobna akcja, ale za rok Pola Nadziei na Pomorzu organizować będzie 8 pomorskich hospicjów! Bo razem zawsze jest raźniej!