plakat zapraszający na Zakotwicz Dobro w Pucku

„Zakotwicz Dobro w Pucku” już 31 lipca. Szereg atrakcji będzie czekać na uczestników wydarzenia na Starym Rynku.

Po pięciu latach organizowania imprezy w Dębkach, Puckie Hospicjum postanowiło przenieść ją do Pucka. Celem wydarzenia jest szerzenie idei współpracy, wzajemnej pomocy i wolontariatu oraz pokazanie, że niezależnie od wieku, wyznania, sytuacji materialnej możemy dać coś od siebie drugiemu człowiekowi. W „Zakotwicz Dobro” włączają się lokalne organizacje pozarządowe, firmy i oczywiście Wolontariusze.

Myślą przewodnią „Zakotwicz Dobro” jest bliskość, która jest wypisana w DNA działalności Puckiego Hospicjum. Ważnym elementem jest także promocja wolontariatu i ukazanie jego korzyści dla samych Wolontariuszy. Pozytywów jest wiele. Rozwijanie pasji, poznawanie nowych ludzi, wymiana doświadczeń, bycie częścią wyjątkowych wydarzeń, ale także poczucie sprawczości i sensu – to tylko niektóre z nich.

„Zakotwicz Dobro” daje możliwość spędzenia atrakcyjnego i wartościowego czasu wraz z bliskimi. Pomysł wydarzenia zrodził się w 2017 roku z inicjatywy Irminy Gerszewskiej, wieloletniej Wolontariuszki Puckiego Hospicjum. Wydarzenie przybliża na czym polega wolontariat i jak może wyglądać współpraca bezpośrednio z drugim człowiekiem, ale i całymi organizacjami.

Wierzymy, że dobro nakręca koło wzajemnej pomocy i buduje lepszy świat. Codziennie otrzymujemy masę wsparcia od ludzi. Cieszymy się, kiedy możemy dawać również coś od siebie.

W programie imprezy przewidziane są koncerty (m.in.  4razywroku, czy szantowa Przypadkowa Formacja Turystyczna). Na scenie odbędą się także wspólna lekcja Rock&Roll’a z instruktorem szkoły Tańca Baila oraz animacje dla dzieci. W Ratuszu będzie można wziąć udział w warsztatach Fundacji PoMoc „Miłość, Odwaga, Czułość”, po których ze sceny będzie można wysłuchać recitalu Olgi Kozierowskiej „Miłość to czasownik”. Całość zwieńczy pokaz mody, w którym modelki okażą się dużą niespodzianką.

Głodni i spragnieni mogą liczyć na poczęstunek z grilla, pyszne ciasta oraz kawę i lemoniadę. Każdy będzie mógł skorzystać z badań wzroku, pomiarów cukru i szkolenia z pierwszej pomocy. Ponadto na najmłodszych czeka wiele towarzyszących atrakcji: kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, warsztaty artystyczne, motocykle czy wóz strażacki.

Podczas wydarzenia będzie odbywać się kwesta na Puckie Hospicjum. Uczestnicy będą mogli odwiedzić Strefę Wolontariusza, w której dowiedzą się więcej o poszczególnych rodzajach wolontariatu w Puckim Hospicjum lub zapisać się do jednego z nich. Tam również czekają niespodzianki.

Pełen program wydarzenia można znaleźć w wydarzeniu „Zakotwicz Dobro w Pucku” na Facebooku.

Już dziś zarezerwujcie sobie czas 31 lipca i dołączcie do wydarzenia „Zakotwicz Dobro w Pucku”!

 

Program Zakotwicz Dobro w Pucku 2022