„Zakotwicz Dobro w Pucku” już 30 lipca. Szereg atrakcji będzie czekać na uczestników wydarzenia na Zielonej Plaży
w Pucku.

Już po raz drugi Puckie Hospicjum organizuje „Zakotwicz Dobro” w Pucku. Celem wydarzenia jest szerzenie idei współpracy, wzajemnej pomocy i wolontariatu oraz pokazanie, że niezależnie od wieku, wyznania, sytuacji materialnej możemy dać coś od siebie drugiemu człowiekowi. W „Zakotwicz Dobro” włączają się lokalne organizacje pozarządowe, firmy i oczywiście Wolontariusze.

W programie imprezy przewidziane są koncerty m.in.  4razywroku, zespół Fucus oraz piosenki z bajek w wykonaniu Aleksandry Stokłosy. Odbędą się także animacje dla dzieci, pokazy strażackie, wędkowanie „na sucho”. W tym roku przewidziano również nutkę sportowej rywalizacji w rzutach do celu. Można wygrać ciekawe nagrody dla dużych i małych m. in. książki, zabawki, vouchery, zestawy kosmetyków i wiele innych atrakcyjnych nagród.

Głodni i spragnieni mogą liczyć na szeroki wachlarz przysmaków w strefie gastro: grill, dania kuchni ukraińskiej, hot-dogi, pajda ze smalcem, aromatyczna zupa rybna, pyszne ciasta, kawa i lemoniada. Każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych pomiarów cukru i ciśnienia. Ponadto na najmłodszych czeka wiele towarzyszących atrakcji: kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, dmuchańce, warsztaty artystyczne, motocykle.

W przygotowaniu atrakcji nasze Hospicjum wspierają zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe z Pucka i dalszych zakątków Pomorza. Pomagają także lokalne firmy – mówi Honorata Zimna, koordynator wolontariatu i wydarzeń lokalnych w Puckim Hospicjum. Podczas wydarzenia będzie odbywać się kwesta na Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Myślą przewodnią „Zakotwicz Dobro” jest bliskość, która jest wypisana w DNA działalności Puckiego Hospicjum. Ważnym elementem jest także promocja wolontariatu i ukazanie jego korzyści dla samych Wolontariuszy. Pozytywów jest wiele. Rozwijanie pasji, poznawanie nowych ludzi, wymiana doświadczeń, bycie częścią wyjątkowych wydarzeń, ale także poczucie sprawczości i sensu – to tylko niektóre z nich.

„Zakotwicz Dobro” daje możliwość spędzenia atrakcyjnego i wartościowego czasu wraz z bliskimi. Pomysł wydarzenia zrodził się w 2017 roku z inicjatywy Irminy Gerszewskiej, wieloletniej Wolontariuszki Puckiego Hospicjum. Wydarzenie przybliża na czym polega wolontariat i jak może wyglądać współpraca bezpośrednio z drugim człowiekiem, ale i między organizacjami.

– Wierzymy, że dobro nakręca koło wzajemnej pomocy i buduje lepszy świat. Codziennie otrzymujemy masę wsparcia od ludzi. Cieszymy się, kiedy możemy również dawać coś od siebie – dodaje Honorata Zimna z Puckiego Hospicjum.

Pełen program można znaleźć w wydarzeniu „Zakotwicz Dobro w Pucku” na Facebooku

Już dziś zarezerwujcie sobie czas 30 lipca i dołączcie do wydarzenia „Zakotwicz Dobro w Pucku”!