Areopag Etyczny 2021

Dowiedz się jak wygląda tegoroczna edycja.

Goście Areopagu

Zobacz gości specjalnych poprzednich edycji.

"Innymi słowy"

Jednodniowe warsztaty dla studentów.

Wspomnienia

Galeria oraz wspomnienia uczestników.

Historia Areopagu Etycznego zaczęła się w 2008 roku na Półwyspie Helskim.
Pomysłodawcami stworzenia tych innowacyjnych szkoleń z zakresu komunikacji i etyki w medycynie byli Ks. Jan Kaczkowski – założyciel Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz jego przyjaciel Piotr Szeląg. W trakcie warsztatów studenci uczą się przede wszystkim mówić pacjentom oraz ich bliskim rzeczy trudne, często te najtrudniejsze o niepomyślnym rokowaniu czy zbliżającej się śmierci.

Areopag Etyczny łączy wiedzę teoretyczną, którą prezentują międzynarodowi eksperci z dziedzin medycyny z warsztatami, gdzie uczestnicy projektu pod okiem psychoonkologów,  wspólnie z profesjonalnymi aktorami odgrywają sceny prawdziwych historii pacjentów Hospicjum. Praca warsztatowa jest płaszczyzną do analizy zachowań pacjentów i lekarzy. Dzięki tym zajęciom warsztatowym przyszli lekarze mają okazję poczuć emocje, wypowiedzieć trudne słowa i dokonać konfrontacji oczekiwań i własnych możliwości z trudnymi tematami. Nieodłączną częścią Areopagu Etycznego są goście, którzy pomagają nam w budowaniu tego wyjątkowego wydarzenia.

Od samego początku elementem Areopagu Etycznego są zajęcia sportowe na wodzie. Ich zadaniem jest, uświadomienie uczestnikom jak ważne jest zdrowe odreagowanie stresu i przede wszystkim znalezienie balansu między pracą a odpoczynkiem. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 200 przyszłych lekarzy. Dzięki uczestnictwie w Areopagach, zapoczątkowanych przez księdza Kaczkowskiego, dziś inspirują oni do zmian innych
i wprowadzają nowe standardy komunikacji w swoich miejscach pracy.
Najnowsze informacje znajdziesz na facebooku.